do góry

Aktualności
Przed świętami Bożego Narodzenia wojskowi umożliwią seniorom połączenia video z bliskimi [13. ŚBOT]
Środa 9 grudnia 2020
Chłopiec prowadzi video rozmowę na laptopie

W okresie przedświątecznym żołnierze Wojska Polskiego zorganizują wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych, np. w Domach Pomocy Społecznej oraz kombatantami, a ich rodzinami i bliskimi. W akcję włączyła się 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

Walka z pandemią wiąże się z koniecznością ścisłej izolacji najciężej chorych pacjentów oraz osób szczególnie narażonych na zakażenie. Większość z nich to osoby starsze, którym trudno odnaleźć się w świecie nowoczesnej technologii, by móc porozmawiać z rodziną przez telefon lub zobaczyć bliskich przy pomocy odpowiednich urządzeń. W wielu przypadkach seniorzy nie posiadają telefonów, które umożliwiałyby taką formę kontaktu.

Tymczasem kontakt z rodziną, zwłaszcza w przededniu świąt, jest im bardzo potrzebny, ponieważ wzmacnia wolę walki z chorobą i zapobiega poczuciu osamotnienia. Stąd pomysł na zorganizowanie akcji “Łączymy na święta”. To kolejna aktywność wojska w ramach operacji Trwała Odporność, której celem jest ograniczanie skutków transmisji koronwirusa i wsparcie państwa w przeciwdziałaniu pandemii.

Pomysł wideo spotkań skierowany jest nie tylko bezpośrednio do seniorów, ale również do szpitali – w tym do placówek z oddziałami covidowymi oraz jednostek onkologicznych i opiekuńczych

– Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w najbliższych dniach będą kontaktować się z tymi placówkami w celu ustalenia ich potrzeb. O wsparcie w ramach akcji „Łączymy na święta” można też poprosić osobiście poprzez kontakt z numer infolinii: 800-100-115 lub przesłanie wiadomości na adres: pomocwot@mon.gov.pl – informuje Monika Ligejka, rzecznik 13. ŚBOT.

 

Źródło: http://lubliniecki.pl/przed-swietami-bozego-narodzenia-wojskowi-umozliwia-seniorom-polaczenia-video-z-bliskimi-13-sbot/

 

Powrót

Aktualności

© 2018 PCPR W LUBLIŃCU
Projekt i wykonanie: Mirosław Włodarczyk