do góry

Aktualności
Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2023
Poniedziałek 5 czerwca 2023
Nazwa: 2562b6-otwarcie_festyny_organizatorzy.jpg.

Kolejny – bardzo udany – festyn „U Oblat” za nami! Dziękujemy wszystkim, szczególnie dzieciom, za obecność i wspaniałą zabawę. Dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu jest to doskonała okazja do propagowania idei rodzicielstwa zastępczego zwłaszcza wśród osób, które pragną powiększyć rodzinę, ale też jest okazją do podziękowania tym wszystkich, którzy funkcje rodziny zastępczej już pełnią.

Współorganizatorzy – ojciec proboszcz Tomasz Maniura, starosta lubliniecki – Joachim Smyła oraz dyrektorzy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Domu Kultury i Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein rozpoczynając festyn podziękowali wszystkim za przybycie życząc udanej zabawy i miłych wspomnień. Dodatkowo Starosta lubliniecki - Joachim Smyła podziękował rodzinom zastępczym za realizację trudnej, wymagającej siły funkcji.

 Dorośli i dzieci mogli oglądać występy uczniów Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein, scholi, czy sekcji wokalno-tanecznych Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Dla dzieci zorganizowano liczne atrakcje: dmuchańce, szczudlarzy, fotobudkę, animatorów, pokazy naukowe, malowanie twarzy i wiele wiele innych.

Gwiazda wieczoru Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Bartłomieja Pięty z zaproszonymi gośćmi zgromadziła sporą publiczność na festynie.

Dziękujemy rodzinom zastępczym za liczne przybycie i odwiedziny stoiska Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Cieszymy się niezmiernie z uśmiechu na twarzach dzieci, gdy mogły spróbować słodkich upominków.

Wszystkich zainteresowanych istotą rodzicielstwa zastępczego jako formy opieki nad dzieckiem, które z różnych powodów nie może pozostać w domu rodzinnym, serdecznie zapraszamy do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu. Pracownicy Powiatowego Centrum udzielą informacji na temat zadań realizowanych podczas codziennej pracy z rodziną. Można także otrzymać materiały informacyjne.

 

 

 

 

 

Powrót

Zdjęcia do obejrzenia:

Występ-GospelsiFotobudkaBoiskoWystep dzieciStoisko WTZStoiska-kwiaty i ceramikaOtwarcie festyny-organizatorzyDmuchańceDmuchańce 2SzczudlarzStoisko PCPRBajka o Czerwonym KapturkuAlpakiAnimacje

Aktualności

© 2018 PCPR W LUBLIŃCU
Projekt i wykonanie: Mirosław Włodarczyk