do góry

Aktualności

Aktualności

Poradnik na temat różnic między polskimi przepisami karnymi i wykroczeniowymi, a przepisami ukraińskimi

Aktualności, 16 sierpnia 2022

Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA stworzyło poradnik na temat różnic między polskimi przepisami karnymi i wykroczeniowymi, a przepisami ukraińskimi.

 

czytaj więcej

Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy–pracowników uczelni i studentów

Aktualności, 12 sierpnia 2022

Wiele instytucji naukowych na świecie oferuje uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia: udział w projektach badawczych lub rozwojowych, krótkoterminowe (3 – 6 – 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość. Baza danych opracowana w ramach Science for Ukraine, integrująca te propozycje zawiera obecnie ponad 2200 ofert (praca dla ponad 10 tysięcy osób) proponowanych przez uniwersytety i instytucje badawcze z 55 krajów świata. Samych ofert z Polski jest ponad 140.

Link do bazy danych z tymi ofertami: https://scienceforukraine.netlify.app/#/positions.

Opisy ofert pracy w bazie są w języku angielskim. By uzyskać tłumaczenie wystarczy kliknąć prawym klawiszem poza obszarem tekstu na prawej stronie ekranu i wybrać z listy opcję: „Przetłumacz na język polski”.

 

czytaj więcej

KOMUNIKAT w sprawie ankiety PFRON przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Aktualności, 08 sierpnia 2022

czytaj więcej

Wyniki konkursu ogłoszonego podczas festynu "U Oblat"

Aktualności, 12 lipca 2022

W sobotę 28 czerwca 2022 roku w ramach X Rodzinnego Festynu „U Oblat” obchodziliśmy również Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W trakcie trwania festynu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu miało okazję propagowania idei rodzicielstwa zastępczego. Osobom zainteresowanym udzielano informacji jak zostać rodziną zastępczą. Festyn był również okazją do podziękowania rodzinom, które już pełnią tę funkcję. Rodziny zastępcze z naszego powiatu licznie odwiedziły nasze stoisko. Dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, otrzymały upominki z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, a przy okazji zachęcono dzieci do udziału w konkursie plastycznym, organizowanym przez PCPR w Lublińcu pod patronatem Starosty Lublinieckiego. Przedmiotem konkursu było pokolorowanie logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu: „Pokoloruj dziecku świat. Zostań rodzicem zastępczym.” Dzieci chętnie przystąpiły do konkursu. Z nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła trzy zwycięskie prace oraz pięć wyróżnień.

Wśród zwycięzców znaleźli się: Dominik Segeth, Jakub Dziuba oraz Julita Francuz. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Piotrowicz, Brajan Cogiel, Magdalena Jerominek, Jakub Mienkina i Paulina Chudy. Laureaci odebrali nagrody w siedzibie PCPR w Lublińcu. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

 

czytaj więcej

KOMUNIKAT w sprawie programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta dofinansowanego ze środków PFRON

Aktualności, 12 lipca 2022
czytaj więcej

KOMUNIKAT w sprawie nowego programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” Dostępne mieszkanie dofinansowane ze środków PFRON

Aktualności, 12 lipca 2022

 

                                                                              

      

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu informuje, iż został wdrożony kolejny  rządowy program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” - Dostępne mieszkanie, którego celem jest wzrost niezależności oraz ułatwienie aktywności zawodowej i społecznej poprzez zapewnienie mieszkania wolnego od barier architektonicznych, jako podstawy samodzielnego realizowania planów zawodowych i społecznych.

Program jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, którzy:

  1. posiadają orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka;
  2. złożą oświadczenie, wraz z dokumentacją fotograficzną, o barierach architektonicznych w mieszkaniu i/lub w budynku, +uniemożliwiających samodzielne wyjście na zewnątrz na poziom zero;
  3. złożą oświadczenie o dysponowaniu tytułem prawnym do lokalu na mocy prawa własności lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu;
  4. w momencie składania wniosku nie ukończyła 65 roku życia.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/.

Osoby zainteresowane  proszone są o kontakt w terminie do dnia 26 lipca br. pod numer tel. 34 356 32 57 z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu.

Ponadto PFRON planuje centralne uruchomienie wniosków w Systemie Obsługi Wsparcia do dnia 03.08.2022r.

czytaj więcej

KOMUNIKAT w sprawie programu „Model rehabilitacja kompleksowa” – moduł ukraiński

Aktualności, 06 czerwca 2022
czytaj więcej

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2022

Aktualności, 30 maja 2022
czytaj więcej

Aktualności

© 2018 PCPR W LUBLIŃCU
Projekt i wykonanie: Mirosław Włodarczyk